Przedszkole Niepubliczne Sikorki

Przedszkole Niepubliczne „SIKORKI” to nowa placówka edukacyjna położona w Boguchwale przy ulicy Technicznej 2B. Mieści się w zmodernizowanym, dwukondygnacyjnym i ciekawym pod względem architektonicznym budynku, który posadowiony jest na działce o powierzchni 26 arów. Duża ilość miejsc parkingowych oraz położone nieopodal przystanki autobusowe zapewniają wygodny dojazd do placówki.

Przedszkole dysponuje czterema salami dydaktycznymi oraz jedną salą ruchową. Są one wyposażone w nowe meble, pomoce dydaktyczne i zabawki. W części ogrodowej znajduje się nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Oddziały przedszkolne liczą nie więcej jak 12 osób, co jest niewątpliwą zaletą naszego przedszkola. Daje to możliwość indywidualnej pracy z każdym dzieckiem oraz poświęcenia mu maksimum uwagi przez nauczyciela. Jest to bardzo istotne w kontekście przygotowania maluchów do dalszej edukacji i ich rozwoju psychofizycznego.

Duża ilość zajęć dodatkowych, których prowadzenie wzbogacone jest użyciem najnowocześniejszych urządzeń multimedialnych i interaktywnych sprawia, że dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola. Codzienna dawka pozytywnych emocji daje bowiem maluchom radość – rodzicom natomiast przynosi satysfakcję z wyboru dobrej placówki wychowania przedszkolnego i zapewnienia dzieciom tego, co najlepsze.

Nasze Atuty

Zajęcia dodatkowe

Język angielski, muzykoterapia, logopedia, zajęcia taneczne, gimnastyka korekcyjna, zajęcia teatralne, mały kucharz, koncerty muzyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki tematyczne

Dodatkowe zajęcia ruchowe

Rytmika, zajęcia ruchowe wg specjalnie opracowanych scenariuszy z wykorzystaniem interaktywnej platformy – magiczny dywan

Bezpieczeństwo

Opieka nad dziećmi sprawowana jest przez nauczycieli oraz pomoce nauczyciela. Teren placówki jest ogrodzony, wejście do budynku wyłącznie dla osób uprawnionych – niedostępne dla osób postronnych

Małe grupy dydaktyczne

Grupy liczące maksymalnie 12 osób to komfort nauki i pracy dla dzieci oraz kadry nauczycielskiej. Każde dziecko może liczyć na indywidualne monitorowanie zachowania oraz opiekę dydaktyczną.

Najnowocześniejsze urządzenia multimedialne

Nowoczesne wyposażenie przedszkola w urządzenia multimedialne i interaktywne wspomaga rozwój psychofizyczny oraz emocjonalny każdego wychowanka. Dzieci uwielbiają wspólne zabawy z wykorzystaniem magicznego dywanu oraz prace z użyciem tablicy interaktywnej

Monitoring otoczenia

Niepubliczne Przedszkole „Sikorki” objęte jest całodobową ochroną alarmową oraz monitoringiem. Kamery zainstalowane są w każdej sali dydaktycznej, swoim zasięgiem obejmują również hol, wejście główne oraz plac zabaw